KIM JESTEŚMY?

10014771_10152302720967471_6742297803452796871_o

Jesteśmy grupą ludzi, pochodzącą z całej Polski, z kościoła katolickiego oraz wspólnot ewangelikalnych. Zebraliśmy się razem, bo każdy z nas tęskni za Jezusem, chce nieustannie wywyższać Jego Imię i modlić się o ważne sprawy naszego kraju i świata… Tworzymy Dom Modlitwy, by odpowiedzieć na Boże wołanie o odnowę życia duchowego w Polsce.

DOM MODLITWY WARSZAWA 24/7 jest miejscem otwartym dla wszystkich spragnionych spotkania Żywym Bogiem i ukojenia w Jego Sercu!  Zapraszamy serdecznie!
Dom modlitwy w Warszawie został powołany w 2008 roku przez Fundację 24/7. Równolegle powstał także Dom Modlitwy we Wrocławiu.

Od stycznia 2008 roku spotykaliśmy się na 12 godzinnych spotkaniach modlitewnych nazwanych później Górami Modlitwy organizowanych raz w miesiącu. Później nasz skład poszerzył się i od kwietnia 2011 roku spotykamy się w każdy powszedni poranek i wieczór.

Od początku chcieliśmy, aby modlitwa mogła trwać nieprzerwanie - 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Ale zanim to się stanie, zapraszamy na codzienne sety modlitewne w dni powszednie od 8:00 do 12:00 oraz od 18:00 do 22:00.


Każde spotkanie zbudowane jest z 3 elementów, którymi są:

UWIELBIENIE - ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO - WSTAWIENNICTWO

Uwielbienie - to podstawa każdej naszej modlitwy. Wychwalamy naszego Boga, włączając się w modlitwę aniołów i świętych, oddających Mu chwałę przed Jego Tronem.

Rozważanie Słowa Bożego - to czas, w którym wchodzimy w głębsze poznanie Boga. W Domu Modlitwy rozważamy Pismo św. śpiewem wg modelu “harfy i czaszy”. Model ten polega na zaśpiewaniu wybranego do rozważenia fragmentu Pisma świętego przez jedną osobę, a potem śpiewaniu rozszerzonego znaczenia poszczególnych wersetów przez śpiewaków. Co pewien czas powstaje tzw. chór czyli fraza, w którą mogą włączyć się wszyscy uczestnicy modlitwy. Ta metoda powoduje, że Słowo Boże dociera do nas mocniej.

Wstawiennictwo - to ważna część naszej misji. Modlimy się w intencjach, które są ważne dla kościoła, dla naszego kraju i całego świata, oraz we wszystkich intencjach, które Bóg składa w nasze serca. Poniżej możesz zobaczyć którego dnia modlimy się w jakich intencjach.


GODZINY PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
8:00-10:00 Izrael & Ismael (muzułmanie) Warszawa Rynek pracy w Polsce Modlitwa zespołu Kościół prześladowany
18:00-20:00 Młode pokolenie w Polsce & Zatrzymanie handlu ludźmi Polska i rządzący Prawodawstwo i Kościół w Polsce Spotkanie wspólnoty Nowa Ewangelizacja

Sety modlitewne o godz. 10:00 to najczęściej czas modlitwy Słowem Bożym w łączności z uwielbieniem z IHOP; natomiast o 20:00 - najczęściej jest uwielbienie i rozważanie Słowa Bożego.

Liderami Domu Modlitwy Warszawa24 są Dorota i Maciej Wolscy: maciej.wolski @ gmail.com

Liderzy Fundacji 24/7 regularnie relacjonują bieżącą działalność obu Domów Modlitwy bp Andrzejowi Siemieniewskiemu - biskupowi pomocniczemu wrocławskiemu, oraz są w kontakcie z abp Józefem Kupnym metropolitą wrocławskim. Jesteśmy także w kontakcie z bp Michałem Janochą - biskupem pomocniczym warszawskim.

Fundacja 24/7 jest członkiem Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji, powołanego przez kard. Kazimierza Nycza, metropolitę archidiecezji warszawskiej.

Nasze działania od lat wspiera i błogosławi wybitny teolog ks. Peter Hocken, będący  jednym z głównych mówców podczas naszych corocznych rekolekcji - obozu "Poświęceni Panu".

Oprócz codziennych setów modlitewnych jako Dom Modlitwy Warszawa24 współpracujemy z o. Mariuszem Tłokińskim i o. Adamem Strojnym z międzynarodowej wspólnoty Chemin Neuf. Przez cały rok raz w miesiącu  posługujemy muzycznie w czasie mszy dla dzieci oraz mszy dla młodzieży w macierzystej parafii Macieja - Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.

Jesteśmy zaprzyjaźnieni ze Wspólnotą DOM, spotykającą się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W 2015 roku zorganizowaliśmy razem Górę Modlitwy zakończoną uwielbieniem Back Home Warsaw. Także na terenie Sanktuarium odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja "Wezwani na mury".

Fundacja 24/7 w ciągu wielu lat swojej działalności zorganizowała szereg spotkań modlitewnych, czuwań, konferencji i sympozjów. Swoją wiarą i wiedzą dzielili się m.in. bp Andrzej Siemieniewski, ks. Peter Hocken, Jeff Eggers, Johanes Hartl, o. Roman Groszewski SJ, Terri Terry, Bob Frazer, Kirk Benett, Derek Loux, Marcus Meier i wielu innych.